Rekrutacja

Rekrutacja ma charakter otwarty i ciągły od 10.2010 i jest prowadzona do momentu pozytywnego zakwalifikowania 60 osób.
Zgłoszenia do projektu można dostarczać osobiście do biur projektu w Lublinie, Chełmie i Sawinie, telefonicznie, faxem, mailem lub za pomocą poczty tradycyjnej. Warunkiem wzięcia udziału w postępowaniu rekrutacyjnym jest dostarczenie oryginałów wymienionych dokumentów do biura projektu.
1. Potwierdzenie spełniania kryteriów formalnych Uczestnika Poddziałanie 7.2.1.PO KL wymienionych w § 3 poprzez złożenie następujących dokumentów:

  • kopii dowodu osobistego lub zaświadczenia o zameldowaniu (wydanego przez uprawniony organ), o ile w dowodzie osobistym brak adnotacji o zameldowaniu na terenie woj. lubelskiego (Powiat Chełmski) opatrzonej własnoręcznym podpisem i datą;
  • zaświadczenia z Powiatowego Urzędu Pracy lub Miejskiego Urzędu Pracy potwierdzającego, że osoba jest zarejestrowana w urzędzie pracy jako bezrobotna.

Rekrutacja ma na celu wyłonienie 60 ostatecznych Uczestników projektu – 6 grup szkoleniowych. Za wstępną Rekrutację wyłaniającą potencjalnych uczestników proj. odpowiadają Pracownicy Punktu Aktywizacji Zawodowej i Społecznej na podstawie przeprowadzonego wywiadu w oparciu o kwestionariusz. Następnie potencjalni uczestnicy przechodzą jednogodzinną rozmowę z psychologiem. Ostatecznie do projektu zostanie zakwalifikowanych 60 osób w oparciu o :

  • wynik wywiadu przeprowadzonego przez Pracownika Punktu Aktywizacji Zawodowej i Społecznej
  • wynik rozmowy rekrutacyjnej z psychologiem
  • płeć uczestnika (preferowane: kobiety)
  • wiek uczestnika (preferowane: kobiety w wieku 18-25 i 26-35 lat oraz mężczyźni w wieku 18-25 oraz po 46 roku życia
  • miejsce zameldowania (preferowane: osoby z terenów wiejskich, gmin wiejsko-miejskich i miast do 25 tys.mieszkańców).